Interaktív workshop az autizmusról

Nem is olyan régen az autizmust ritka jelenségnek tartották, és számos mítosz lengte körül. Az utóbbi évek kutatásai azonban rámutattak, hogy az autizmus valójában sokkal gyakoribb, mint azt bárki gondolhatta volna. A legújabb 2012-es statisztikák szerint Európában átlagosan minden századik ember érintett. Az autizmus spektrum zavar különböző területeken jelentkező fejlődési rendellenességek csoportja. Az autizmusnak számos arca és megnyilvánulása lehet, ezért minden autizmussal élő személy egyedi és kivételes. Számos autizmussal élő gyermek az átlagnak megfelelő értelmi képességekkel rendelkezik, és hagyományos alap-, ill. középiskolákat látogat. Az ilyen gyermeket nevelő szülők csakúgy, mint a szakemberek, pedagógusok komoly feladat előtt találják magukat: megismerni és megérteni ezeknek a különleges gyermekeknek a világát.
A workshop célja az autizmussal élő személyek különleges megnyilvánulásainak és speciális szükségleteinek bemutatása gyakorlati példák és sajátélmény segítségével. Az alkalom keretén belül lehetőséget biztosítunk egy egyedülálló, ún. autizmus szimulátor kipróbálására, amely betekintést nyújt az autizmussal élő személyek világába. A szimuláció közel hozza számunkra azokat az érzeteket, amelyeket az autizmussal élő személyek különböző hétköznapi helyzetekben, például az iskolai környezetben élnek át.
A workshop megvalósítását a Velux Foundations alapítvány támogatja.

Kapcsolattartó személy a nyitrai régióban: Ficzere Anikó
job coach
SPOSA Bratislava
tel.: 0948/433 727
e-mail: aniko.ficzere@gmail.com